Global Cosmed: miliony euro na zwiększenie wydajności produkcji

Dwie nowoczesne, kompletne i w pełni automatyczne linie produkcyjne zostały zakupione do polskiego i niemieckiego zakładu Global Cosmed S.A.. Producent kosmetyków i chemii gospodarczej (udrożniacza Kret, płynów do kąpieli, prania czy mydeł Bobini, Apart, Biophen i Sofin) podkreśla najwyższą jakość i niezawodność maszyn, których szacowana wartość rynkowa wynosi ponad 4 mln euro. Renomowani producenci i nowe możliwości techniczne mają być gwarantami zdecydowanej poprawy wydajności.

Zakupione właśnie linie uznanych producentów, takich jak Breitner, Bluhm, Bünder & Schmitt, ETT, Berning, już w 1 kwartale 2022 roku mają produkować asortyment dla czołowych sieci handlowych w Polsce i Niemczech. Nowy park maszynowy pozwoli na produkcję długich serii asortymentu, co wpłynie na zwiększenie efektywności, obniżenie kosztów operacyjnych i środowiskowych.
W praktyce maszyny pozwolą m.in. na produkcję różnorodnych produktów w folii termokurczliwej lub z etykietą, zapakowanych „miksów produktowych” ( np.: różnorodnych wariantów zapachowych), będą jeszcze bardziej precyzyjne, zarówno pod względem dozowania jak i np.: pozycjonowania etykiety. Stosowane już dziś surowe kryteria jakości zostaną jeszcze wzmocnione dodatkowymi, wizyjnymi elementami kontroli jakości w całym procesie (zapewnienie najwyższej powtarzalności produktu).

„Nasze inwestycje idą krok w krok z trendami rynkowymi, oczekiwaniami konsumentów i sieci handlowych. Spodziewają się oni ciągłości dostaw, zmniejszania wpływu na środowisko a jednocześnie asortymentu odpowiadającego różnym potrzebom ostatecznego użytkownika. Chcemy być wiarygodnym i długoterminowym partnerem w biznesie. Nie na wszystko mamy wpływ (tj. pędzące w górę ceny surowców). Mimo to słuchamy tych potrzeb i realizujemy kolejne zakupy parku maszynowego by dać konkretny, namacalny dowód na ciągłe udoskonalenia wdrażane na rzecz utrzymania i rozwoju kontraktów” skomentowała Magdalena Mielimonka, Wiceprezes Zarządu Global Cosmed S.A..

Global Cosmed od początku roku wprowadza kolejne elementy strategii wzrostu poprzez rozwój własnych brandów. Po udoskonaleniu składu produktów, marketingowym relaunchu marek Sofin, Apart, Bobini czy lidera rynku udrożniaczy – Kreta, widać nacisk na zwiększenie efektywności i wydajności.
­­­Nadzór nad uruchomieniem produkcji będą pełnili eksperci z Niemiec. Oni też odpowiadać będą za szkolenia pracowników, którzy już nazywają nowe maszyny „champions league ” za sprawą szybkości, precyzyjności i skuteczności.

Zmniejszy się też oddziaływanie na środowisko naturalne a to za sprawą mniejszej ilości odpadów produkcyjnych i spodziewanej poprawy parametrów zużycia energii elektrycznej na jednostkę produkcyjną.

Całość transakcji została opłacona ze środków własnych firmy.