Aktualności

#SolidarnizUkraina

14.03.2022

Działania wojenne na Ukrainie wymusiły zarówno decyzje na poziomie biznesowym, jak i liczne działania na poziomie czysto ludzkiej empatii i chęci niesienia pomocy.

Global Cosmed już w pierwszych dniach od rozpoczęcia konfliktu podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu sprzedaży produktów wytwarzanych w swoich fabrykach do podmiotów mających siedziby na terytorium Rosji i Białorusi. Równocześnie firma poinformowała swoich akcjonariuszy i opinię publiczną o wpływie sytuacji na bieżące zarządzanie w firmie, płynność realizacji zamówień i utrzymanie ciągłości dostaw w łańcuchach wartości (czytaj więcej).

Równocześnie ze stosownymi działaniami biznesowymi, rozpoczęto realizację działań humanitarnych, mających na celu realną, konkretną pomoc. W tym celu włączyliśmy się w działania prowadzone w gminach, w których na co dzień pracujemy. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Jawor produkty chemii gospodarczej (środki do czyszczenia domu i łazienek) i kosmetyki (dla dzieci i dorosłych)  dojechały wraz z innymi niezbędnymi rzeczami konwojem do ukraińskiego Berdyczowa i do Lwowa. Przekazaliśmy także niezbędne środki czystości czy proszki i płyny do płukania dla ukraińskich rodzin przybywających do Radomia i pozostających pod opieką Urzędu Miasta.

W pomoc aktywnie włączyli się także pracownicy. Dziękujemy naszym kolegom i koleżankom z Radomia, którzy zorganizowali zbiórkę ręczników, szczotek do włosów, bielizny czy kocy. Trafiły one w formie pakietów na dobry start do 50 rodzin, które los przywiódł do miasta.

Każdy z pracowników firmy, niezależnie od lokalizacji, w której pracuje, może liczyć na wsparcie rzeczowe w postaci naszych produktów dla przyjmowanych gości. W ten sposób chcemy dać wsparcie tym osobom, które otworzą swoje serca i domy na potrzebujących schronienia i poczucia bezpieczeństwa uchodźców.

O działaniach i decyzjach podejmowanych przez firmę w kontekście wojny na Ukrainie informujemy na bieżąco poprzez informacje MAR (w sekcji Relacje inwestorskie na naszej stronie internetowej) oraz na profilu Global Cosmed na LinkedIn.