Global Cosmed: rekordowe wyniki finansowe to efekt konsekwencji i wytrwałości

Sześciokrotny wzrost zysku netto rok do roku i najlepszy wynik EBITDA w historii za pierwsze 9 miesięcy roku to jednoznaczny komunikat dla inwestorów zainteresowanych sytuacją spółki. Polski producent chemii gospodarczej i kosmetyków, marek Kret (lider rynku w kategorii udrożniaczy), Bobini czy Sofin, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Przewidywane w ostatnim okresie wzrosty wyników finansowych znajdują odzwierciedlenie w kolejnym z rzędu sprawozdaniu giełdowym. Kilkukrotny wzrost zysku netto rok do roku zdaniem Prezeski firmy, Magdaleny Miele, to zasługa konsekwentnie wdrażanej strategii biznesowej i zintegrowanych procesów tworzenia produktu. Zgrany, wysokiej jakości Zespół pracowników buduje portfolio od projektowania, poprzez produkcję, marketing i sprzedaż zachowując pełną kontrolę nad bezpieczeństwem, jakością produkcji i produktu. Wzrost wolumenów, sprzedaży a co za tym idzie obecne wyniki finansowe nie byłyby możliwe, gdyby nie wdrożone w ostatnich 3 latach usprawnienia:
– procesy realokacji aktywów produkcyjnych na ukończeniu;
– pozytywne efekty restrukturyzacji kontraktów;
– rosnąca efektywność produkcyjna.

Sukces zakończonego kwartału to też skutek rozwoju organicznego firmy i ustabilizowania się sytuacji na rynku komponentów produkcyjnych od początku roku skutkujące zwiększeniem przychodów ze sprzedaży brandów Global Cosmed i marek prywatnych.

„Skala działania i struktura organizacji Grupy Kapitałowej Global Cosmed pozwala na zaspokojenie oczekiwań wszystkich klientów. Dostarczamy produkty dobrej jakości za rozsądną cenę, co powoduje wzrost zaufania konsumentów i idące za tym wzrosty sprzedaży marek Global Cosmed: Kret, Sofin, Bobini, Apart. Wyniki finansowe zaczynają mieć odzwierciedlenie w wycenie giełdowej (ponad 50% wzrost cen akcji na początku listopada w stosunku do początku stycznia), inwestorzy z większym zainteresowaniem spoglądają na akcje naszej firmy. To cieszy i liczymy na więcej” skomentowała Magdalena Miele, Prezeska Zarządu Global Cosmed S.A.

Rys: Dane skonsolidowane, tyś PLN