Aktualności

Kosmetyki wyjadą z niemieckiej fabryki Global Cosmed!

15.12.2023

Zgodnie ze strategią biznesową Grupa Kapitałowa Global Cosmed dąży do budowania silnej pozycji swoich produktów kosmetycznych myjących Apart i Bobini na rynku niemieckim. Stąd Zarząd spółki zdecydował o rozszerzeniu produkowanego portfolio w fabryce w Stadtilm o tę właśnie kategorię. Pozwoli to również na poszerzenie oferty dostaw produktów kosmetycznych produkowanych pod markami własnymi odbiorców (private label).

„Kończymy 2023 rok pozytywnym wynikiem audytu potwierdzającym zdolności do produkcji najwyższej jakości mydeł w płynie, żeli czy szamponów w kolejnej fabryce. To tegoroczna przysłowiowa „kropka nad i” w procesie optymalizacji produkcji w Grupie. Po rozbudowie, modernizacji parku maszynowego, relaunch naszych marek: Bobini, Kret, Apart, Sofin oraz optymalizacja naszych struktur zarządczych to kolejny zakończony sukcesem proces płynący z długoterminowej strategii firmy. Gratulujemy całemu Zespołowi – połączone siły, doświadczenie, zaangażowanie pracowników z Polski i z Niemiec przynosi rewelacyjne rezultaty, to ogromny powód do dumy” skomentowała Magdalena Miele, Prezeska Zarządu Global Cosmed S.A.

Nazywana złotym standard w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania i wysyłki produktów kosmetycznych norma ISO 22716 – Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP) opracowana jest przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną na potrzeby branży kosmetycznej. Przeprowadzony przez firmę TÜV SÜD audyt potwierdził spełnienie założeń normy będącej międzynarodową podstawą do zapewnienia jakości i bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw produktów kosmetycznych. Kontroluje i zmniejsza zagrożenia związane z produktami kosmetycznymi i promuje ciągłą poprawę w całym łańcuchu dostaw. Podnosi zaufanie klientów do marki i umacnia pozycję firmy na rynku kosmetycznym.

„Zakład w Stadtilm posiada już certyfikaty IFS HPC, ISO 9001 dla produkcji chemii gospodarczej. Jednak produkcja kosmetyków rządzi się swoimi prawami, jest bardziej restrykcyjna. W związku z tym pozytywny wynik audytu zgodności dla GMP wymagał od nas dostosowania infrastruktury do wymagań normy, szkolenia pracowników, dostosowania i przygotowania procedur i instrukcji związanych z dobrą praktyką produkcyjną. Audytorzy wewnętrzni będą czuwali nad codziennym utrzymaniem wymagań normy, podobnie jak każdy z pracowników, dla których to szansa na rozwój i stabilność zatrudnienia przy nowych kontraktach na kosmetyki” dodała Pani Prezes Magdalena Miele.

Rozszerzenie portfolio w niemieckim zakładzie łączy się z alokacją linii produkcyjnych a także z elementami optymalizacji organizacyjnej, logistycznej oraz zacieśnieniem współpracy między Zespołami z obu krajów.